News:

Seznam míst na mapě

Подробнее на сайте: https://hotsnews.ru https://prime-pc.ru
https://flarenews.ruhttps://estascredit.ru https://automobyle.ru https://leadingnews.ruGo to top of page https://topallnews.ruhttps://holdnews.ru https://priornews.ruhttps://news101.ruhttps://maincredit.ruhttps://ultimnews.ru https://pc-room.ruhttps://newshead.ruhttps://newsexplore.ru
  |  Zobrazení: 3726

Břeclav

(Město)

         0


Břeclav (německy Lundenburg) je okresní město v Jihomoravském kraji, 52 km jihovýchodně od Brna na řece Dyji, poblíž hranic s Rakouskem a Slovenskem. Má rozlohu 77,11 km² a v roce 2011 zde žilo 25 tisíc obyvatel. Břeclav je důležitou železniční křižovatkou.

Super User  |  Zobrazení: 3206

Dublin

(Hlavní město)

         0

Dublin [dablin], (irsky Baile Átha Cliath [baljaklije]), je hlavní a největší město Irska. Má rozlohu 114,99 km² a čítá 495 781 obyvatel (2002); celá aglomerace (Greater Dublin Area) pak zahrnuje asi 1,2 milionu obyvatel.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3105

Helsinky

(Hlavní město)

         0

Helsinky (finsky Helsinki, švédsky Helsingfors) jsou hlavní a největší město Finska. Jde o největší finský přístav. Byly založeny roku 1550. Jejich centrum leží na malém poloostrovu ve středu Finského zálivu, ale patří k nim ještě poměrně velké území směrem na východ. Rozkládají se na 715 km² a mají asi 601 035 obyvatel.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3155

Kyjev

(Hlavní město)

         0

Kyjev (ukrajinsky Київ, Kyjiv [ˈkɪjiw]; rusky Киев, Kijev) je hlavní a největší město Ukrajiny, správní středisko Kyjevské oblasti. Město leží na řece Dněpr v severní části země. Zaujímá rozlohu 827 km² a čítá 2 718 100 obyvatel (2007), včetně aglomerace pak přes 3 miliony obyvatel. Kyjev je kulturní a hospodářské centrum země, dopravní křižovatka a centrum elektrotechnického průmyslu. Pro svou starobylost bývá nazýván „matkou ruských měst“.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3659

Londýn

(Hlavní město)

         0

Londýn (anglicky London) je hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska ležící na jihovýchodě země při ústí řeky Temže. Produkuje 20 % HDP Spojeného království a londýnská City je jedno z největších světových obchodních center.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3100

Minsk

(Hlavní město)

         0

Minsk (bělorusky: původně: Менск (do roku 1939); oficiálně: Мінск; ukrajinsky: Мінськ; rusky: Минск; polsky: Mińsk (Litewski)) je hlavní a největší město Běloruska. V Minsku žije na ploše 307,9 km2 1 800 000 lidí (2007). Město se administrativně dělí na 9 obvodů (rajónů). Hustota zalidnění činí asi 7 030 obyvatel na 1 km2. Město je hlavním hospodářským i kuturním centrem Běloruska a sídelním městem Společenství nezávislých států.


Read more ...

  |  Zobrazení: 3117

New York - Times square

(Město)

         0

New York (oficiálně The City of New York, v běžném užívání jen New York nebo New York City) je nejlidnatější město Spojených států a jeho metropolitní oblast patří mezi nejlidnatější na světě.

Super User  |  Zobrazení: 3213

Oslo

(Hlavní město)

         0

Oslo [v norštině čti Ušlu nebo Ošlo (dříve Christiania a Kristiania)] je hlavní město Norska a správní město kraje Akershus a Oslo. Jeho současný název je odvozen podle odborníků buď z výrazu "áss lo" (boží planina) ve staronorském jazyce norrøne nebo výrazu "ansu lo" (planina nad ústím řeky) z jazyka urnordisk.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 2926

Riga

(Hlavní město)

         0

Riga je hlavní město Lotyšska. Leží při ústí řeky Daugavy (Západní Dviny) do Rižského zálivu Baltského moře. Má rozlohu 307 km² a s více než 700 tisíci obyvateli je největším městem Pobaltí. Slouží jako kulturní, vzdělávací, politické, obchodní a průmyslové středisko širokého okolí, plní i důležitou tranzitní roli mezi západními státy a Ruskem.


Read more ...

  |  Zobrazení: 3123

Split

(Město)

         0

Split (italsky Spalato) je město ve střední Dalmácii na chorvatském pobřeží Jaderského moře. S 210 000 obyvatel druhé největší město Chorvatska a správní středisko Splitsko-dalmatské župy.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3095

Stockholm

(Hlavní město)

         0

Stockholm [stokholm] (latinsky Holmia) je hlavní a zároveň i největší město Švédska a kraje Stockholm (Stockholms Län). Leží na východním pobřeží mezi jezerem Mälaren a Baltským mořem. Počet obyvatel se pohybuje okolo 670 000 (1990) a 761 721 (2004). Stockholm je důležitým obchodním a průmyslovým centrem Švédska. Ve Stockholmu sídlí švédská vláda a parlament, je také sídlem hlavy státu – krále.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3040

Tallinn

(Hlavní město)

         0

Tallinn (česky zřídka též Tallin nebo Talin, dříve rovněž Revel, německy dříve Reval, švédsky dříve Lindanäs) je hlavní město Estonska a přístav na jižním pobřeží Finského zálivu Baltského moře.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3597

Varšava

(Hlavní město)

         0

Varšava (polsky Warszawa, výslovnost zvuk [varˈʂava] IPA) je hlavní (od roku 1596) a největší město Polska. V roce 2010 měla 1 720 781 obyvatel, s okolní aglomerací 3 003 000. Varšava leží ve středním Polsku v historickém Mazovsku na středním toku Visly ve Varšavské kotlině v průměrné výšce 100 metrů n. m.


Read more ...

Super User  |  Zobrazení: 3143

Vilnius

(Hlavní město)

         0

Vilnius (dříve česky Vilno, litevsky Vilnius, německy Wilna, polsky Wilno, bělorusky Вільня, rusky Вильнюс, dříve Вильна) je hlavní město Litvy. V roce 2001 měl Vilnius 542 tisíc obyvatel. 57,8 % tvořili Litevci, 18,7 % Poláci, 14 % Rusové, 4 % Bělorusové, 0,5 % Židé a 5 % ostatní národnosti. Rozloha města činí asi 400 km². 3,6 km² z této plochy zabírá Staré město, historické centrum Vilniusu, zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.


Read more ...

  |  Zobrazení: 3478

Zlín

(Město)

         1

Zlín je statutární město na východě Moravy. Leží v údolí řeky Dřevnice na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů. Je centrem Zlínského kraje a má 77 288 obyvatel. Dnes je Zlín zejména významným průmyslovým, obchodním a kulturním centrem východní Moravy.

Alternative flash content

Requirements

Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
How to get bonus http://l.betroll.co.uk/ LB