News:
Подробнее на сайте: https://autotodrive.ru https://avtoforward.ruhttps://dircomputer.ru https://computertab.ru https://init-pc.ruhttps://controlcomputer.ruhttps://catchcomputer.ru https://clearcomputer.ruhttps://runcomputer.ruhttps://robustauto.ru https://ddauto.ruhttps://freshcomputer.ru
https://proavtoremont.ruhttps://oncomputer.ru
https://repairurauto.ru


Jak přijímat satelitní vysílání?

DVB-S - Satelit DVB-S je první generace standardu DVB - digitálního televizního vysílání přes satelit. Je používán v celé Evropě a ve větší části zbytku světa. Pro transport obrazových a zvukových streamů včetně doprovodných dat (teletext, EPG), je použita modulace QPSK. Samotná DVB-S počítá pouze s obrazovou kompresí MPEG 2 a zvukovým kodekem MPEG 1/layerI/II, aby se zajistila předepsaná kompatibilita s DVB-S přijímači, protože ty jiné kodeky neumí. Rozšíření přišlo až s normou DVB-S2.

 

DVB-S2 je druhá generace standardu pro satelitní vysílání audiovizuálních streamů a doprovodných dat (teletext, EPG) pomocí telekomunikačních satelitů. Vznikla rozšířením standardní normy DVB-S a počítá se u ní i s využitím komprese MPEG4/AVC která je často spojena (není to ale pravidlem) s vysíláním ve vysokém rozlišení obrazu - HDTV. Zvuk se často přenáší jako AC-3 stream ve formátu Dolby Digital. Dnes už je toto vysílání běžně dostupné a to i pro české diváky, kdy několik tuzemských HD programů takto vysílá v rámci satelitní platformy Skylink.

Výhody oproti DVB-S

  • větší přenosová kapacita oproti DVB-S a to až o 30%
  • vylepšení robustnosti pro danou kapacitu
  • Adaptive Coding and Modulation (ACM)
  • možnost modulací 8-PSK, 16-APSK a 32-APSK
  • hlavní požadavek na DVB-S2 - nové služby
  • zpětná kompatibilita a interaktivní služby – priorita II. řádu
  • DVB-S2 není zpětně kompatibilní s DVB-S, všechny současné HD přijímače ale podporují obě normy.

 

Základem satelitního příjmu je anténa

Satelitní parabola

Prvním komponentem celého přijímacího řetězce je anténa (lidově parabola) co nejpřesněji "zamířená" na některou z družic, které vysílají na Zemi digitální signály s programy jak televize tak i rozhlasu.

 

KonvertorPřed parabolou (v jejím ohnisku) se nachází konvertor (LNB), propojený koaxiálním kabelem se satelitním přijímačem (set-top boxem), umístěným poblíž zobrazovacího zařízení, nejčastěji televizoru.

 

 


Satelitní přijímač

Set Top Box - DVB-S

Signál přivedený z konvertoru paraboly je potřeba zpracovat na signál upravený pro sledování požadovaného programu na obrazovce nebo lépe displeji televizního přijímače. To umí satelitní přijímač tak zvaný set-top boxem.

 

PC karty DVB-SSatelitní příjem, navíc doplněný možností nahrání pořadů na pevný disk, je možný také pomocí karty vestavěné do multimediálního PC nebo adaptérem připojeným k notebooku přes USB.

 

 


Na čem sledovat televizní pořady ze satelitu?

Televizor

Nejrozšířenějším zařizením, dostupným prakticky v každé domácnosti, je klasický televizní přijímač. V poslední době se ale také prosazuje přivedení signálu ze satelitního přijímače přímo na videoprojektor.

 

 

ProjektorLze tak mít skutečně a v pravém slova smyslu velkoplošnou projekci zajímavého pořadu v obývacím pokoji. Připojením kvalitní audiosoupravy na přijímač se zážitek ze sledování oblíbeného pořadu jen umocní.

 

 


Kolik programů ze satelitů je k dispozici?

Družice kolem ZeměNa oběžné dráze Země se v současnosti nachází několik desítek TV satelitů a na každém z nich je instalováno několik vysílačů (tzv. transpondérů). Každý transpondér vysílá najednou několik různých televizních i rozhlasových programů. Jedna družice tak může vysílat na Zemi až několik set programů, proto je z oběžné dráhy je stále k dispozici několik tisíc televizních a rozhlasových programů.

 

Jaké stanice můžeme sledovat?

Nabídka programů je oproti pozemnímu vysílání opravdu enormní. Diváci ovládající cizí řeči mohou přijímat několik tisíc kanálů s nejrůznějšími žánry, k dispozici jsou zpravodajské stanice, filmy, divadlo, hudební, sportovní, přírodní snímky, erotika atd.

Přístupová karta Sky LinkNe všechny pořady lze sledovat volně, protože jsou zakódováné. Z celkového počtu programů šířených ze satelitů je jich asi polovina volných, označovaných také zkratkou FTA (free to air), zbytek jsou kanály zakódované.

Zakódované možné přijímat jen pomocí dekodéru vestavěného v přijímači z výroby, nebo vkládaného později a příslušné karty. Bohužel to platí i pro většinu českých a slovenských programů, které jsou až několik málo výjimek zakódované.


 

 

Co je to satelitní vysílání?

Signál satelitního vysílání není přijímán z pozemních vysílačů, ale z antén umístěných na družicích, které se nacházejí na tzv. geostacionární dráze, přibližně 36 tisíc km nad zemským povrchem. Družice se pohybují stejnou rychlostí jakou se otáčí naše Země a zachovávají si tak stejnou pozici. Trvale tak pokrývají stejnou plochu Země.

Jaké území pokrývá satelitní vysílání?

Satelitní vysílání družic určených pro příjem v České republice a Slovensku pokrývají celé území obou států. V některých lokalitách se může stát, že ve výhledu na družici překáží např. výšková budova, strom nebo terénní nerovnost.

Co je potřeba k příjmu satelitního vysílání?

Pro příjem je nutný tzv. satelitní komplet, který zahrnuje satelitní přijímač a parabolická anténa s konvertorem (LNB). Při instalaci satelitního kompletu je složité správné nasměrování satelitní antény, proto by montáž měla být svěřena specializované firmě.

Je satelitní televize placená?

Mezi programy vysílanými z družic jsou programy volné (nekódované) a kódované. Kódované programy jsou většinou placené a pro jejich příjem potřebujete přijímač pro příjem kódovaných programů a příslušnou dekódovací kartu.

Je možné přijímat televizní programy z více družic?

Ano, na jednu parabolu lze umístit více konvertorů, které tak využívají odraz signálu z plochy paraboly. Je možné také využít natáčecí zařízení, které otáčí parabolou na jinou pozici.

Je možné přijímat satelitní vysílání na více televizorech?

Pokud použijete pouze jediný satelitní přijímač, bude možné sledovat na více televizorech stejný televizní program. Pro sledování různých programů na více televizorech je nutné ke každému televizoru pořídit jeden satelitní přijímač a konvertor s více výstupy.

 

 

Top UK Bookmakers b.betroll.co.uk betfair
How to get bonus http://l.betroll.co.uk/ LB